Nauka języków obcych – najlepsze metody dostępne na rynku

Smart Phrases

Ww XXI wieku znajomość języków obcych, a przynajmniej angielskiego, to już absolutna podstawa. Nie każdy oczywiście ma talent do błyskawicznego przyswajania języków. Dla niektórych swobodna komunikacja to naprawdę trudna do przekroczenia granica. Niektórzy myślą, że skoro nie udało im się nauczyć języka w szkole, to już za późno. A to wyjątkowo błędne podejście. Języków warto i można sie nauczyć w każdym wieku! Należy jednak zadać sobie pytanie jak możemy się go nauczyć. Na rynku mamy mnóstwo metod, które pomagają w przyswojeniu obcego języka. Otrzymujemy od Was pełno maili z prośba o przedstawienie najskuteczniejszych i jednocześnie przystępnych cenowo metod. A więc czytajcie i korzystajcie!

Metody nauki języków obcych

Języka obcego można się nauczyć na wiele różnych sposobów. Najpopularniejsze to:

  • chodzenie do szkoły językowej,
  • jeżdżenie na obozy językowe,
  • nauka samemu w domu,
  • wykorzystanie kursów internetowych.

Szkoły językowe

Nauka języków w szkołach językowych to oczywiście najbardziej tradycyjny sposób. W każdym mieście znajdziemy kilkanaście szkół językowych. Ale którą wybrać? Nie jest to łatwy wybór, tym bardziej, że kursy nie należą do najtańszych. W decyzji pomoże nam opinia tych, którzy już skorzystali z kursu i mają wyrobione zdanie na temat konkretnej szkoły. Chodzenie na kursy stacjonarne jest bardzo czasochłonne. Trzeba chodzić na zajęcia regularnie, o ustalonej godzinie, zdarza się, że opuszczamy, bo musimy zrobić coś ważniejszego. Kolejna wada takiej nauki to cena - zdecydowanie za wysoka. Nie każdy może sobie pozwolić, by wydać na kurs kilkaset czy tysiąc lub więcej złotych. Co więcej - poziom znajomości języka innych uczestników kursu może znacząco różnić się od naszego. Możemy więc mieć problem z rozwinięciem swoich zdolności językowych. Wspólne kursy w szkołach językowych są coraz mniej popularne, szczególnie wśród młodych ludzi, ponieważ wymagają dużego zaangażowania czasowego i finansowego.

Obozy językowe

Innym sposobem nauki języka jest wyjazd na obóz językowy. Na zagraniczne kursy językowe można zapisać się niezależnie od wieku, jednak obozy organizowane są głównie dla dzieci i młodzieży. Podczas takich wyjazdów uczymy sie nie tylko na zajęciach, ale i na ulicy, w sklepach, w trakcie zwiedzania miasta i poznawania innych ludzi. Taki obóz to z całą pewnością niezwykłe przeżycie dla młodych ludzi. Ale czy postępy będą wystarczające i odpowiadające kwocie za obóz? Wyjazd wiąże się z rozłąką, a to może negatywnie wpływać na koncentrację i powodować całkowitą niechęć do nauki. Z tego powodu obóz może okazać się mało efektywną metodą. Kolejnym minusem jest cena takiego obozu. To około 2000 zł co stanowi dość duży wydatek dla przeciętnego zjadacza chleba. To oczywiście super przyjemna, ale i super droga wycieczka.

Nauka języków w domu

Języka można sie uczyć samemu w domu. Ma to swoje wady i zalety. Internet jest pełen darmowych metod, która mają nam pomóc w nauce języków. Ale czy ludzie rzeczywiście tak chętnie dzieliliby się swoimi skutecznymi metodami bez zarabiania na nich? Szczerze w to wątpimy. I czy w ogóle nauka samemu może być skuteczna? Oczywiście, że tak! Jeśli wybierzemy w tym celu skuteczną metodę. Ucząc się w domu istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że nasza wymowa słówka nie będzie prawidłowa. Skoro nie znasz języka, to nie będziesz od początku poprawnie wymawiać nowych słówek. Nauka języka samemu może też bardzo szybko się znudzić, zwłaszcza jeśli na początku niezbyt nam to wychodzi. Jeżeli zdecydujemy się na naukę w domu, to naprawdę warto zastanowić się nad sprawdzoną metodą. Dobrym pomysłem może być oglądanie filmów w obcym języku. Dzięki temu zapamiętamy minimum kilka słówek. Czytając zagraniczną prasę i książki, także możemy przyswoić sporo nowych słówek. To samo dotyczy muzyki. Bez problemu znajdziemy w internecie tekst piosenki i zobaczymy, co oznaczają poszczególne wyrazy i wyrażenia. Jak widać nauka w domu może przynieść dużo złego i dobrego. Największą zaletą jest to, że nic nas nie kosztuje. Jednak musimy znaleźć własny skuteczny sposób na na naukę. Oprócz tego nie mamy nigdy pewności, że to czego się nauczymy jest w pełni poprawne. W dzisiejszych czasach, szczególnie w internecie, łatwo jest natknąć się na poważne błędy. Mimo wszystkoj jest to dobra metoda, zwłaszcza jeśli połączymy ją z np. przedstawioną poniżej nauką przy pomocy platformy językowej.

Internetowe platformy językowe

Platformy językowe są coraz bardziej popularne. Ta metoda ma wiele zalet. Przede wszystkim jest o wiele tańsza od stacjonarnych kursów językowych czy obozów językowych. Kolejny atut to łatwość nauki. Mamy tu na myśli możliwość mobilnego uczenia się. Nauka jest prosta, bo można się uczyć w każdym miejscu na ziemi. Nie mamy też narzuconego czasu, kiedy mamy się uczyć. Możemy to robić, kiedy tylko mamy ochotę. W internecie jest sporo takich platform, tylko którą powinniśmy wybrać by się nie rozczarować? Najlepiej kierować sie opiniami użytkowników, którzy już sprawdzili daną platformę. Recenzje zawsze mówią same za siebie.

Metoda Ingvara Granlunda jest zdecydowanie najskuteczniejsza. Mowa tu o platformieSmart Phrases. Jako jej główne zalety użytkownicy podają efektywność nauki oraz jakość w podziale i podawaniu słówek. Skuteczność z pewnością trzeba uznać za ogromny plus, bo we współczesnym świecie niestety często trafiamy na różnego rodzaju podróbki, oszustwa lub po prostu słabej jakości produkty. Ponadto Smart Phrases jest chwalony przez wiele osób za to, że jego przejrzysta forma niezwykle ułatwia zapamiętywanie nowego słownictwa. Prawdę mówiąc, ciężko jest znaleźć jakikolwiek negatywny komentarz. Takie internetowe kursy pozwalają nam więc nauczyć się języka w krótkim czasie, a do tego bardzo tanio.Oprócz tego nie wymagają dostosowania swojego poziomu do poziomu innych uczniów. Uczyć się możemy, gdzie chcemy i kiedy chcemy np. jadąc autobusem lub tramwajem do pracy czy czekając w kolejce do lekarza.

Naszym zdaniem internetowe kursy językowe są najskuteczniejszą metodą uczenia się języka. Opinie znalezione w internecie również potwierdzają, że to właśnie kursy stanowią aktualnie najlepszy sposób, by zacząć mówic w obcym języku. Wielu zadowolonych użytkowników to według nas gwarancja, że nauka na internetowych platformach językowych jest najlepsza na rynku. Aby ułatwić Wam wybór platformy, która Was nie zawiedzie, wklejamy poniżej polecane przez nas produkty.

Smart Phrases – Naucz się języka obcego w krótkim czasie – Kliknij i skorzystaj z promocji!
  • 7 marzec 2019
  • redakcja
  • 4,9 | 65
noemptynoempty